posted by: Krzysztof Popielarz
on 05 marzec 2017

VI Niedziela Wielkanocna (21. Maja 2017 r.)

1.     Witamy w naszej Parafii Dyrektora Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Gietrzwałdzie Ks. Dr. Krzysztofa Bielawnego, który w dzisiejszych homiliach przybliży  nam treść objawień Matki Bożej.

2.     Kalendarium:

Śr.   Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy (godz.18 00). (Prośba by wypisywać intencje które  będą odczytywane podczas nabożeństwa).

Czw.  Adoracja Najświętszego Sakramentu  (17 00 – 18 00).

3.     Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych (codz. godz. 17 30)
 i Apelach Jasnogórskich które odprawiamy przy  Grocie Matki Bożej, bezpośrednio po wieczornej Eucharystii.

4.     Podziękowania wszystkim którzy tydzień temu brali udział w błogosławieństwie motorów i quadów, wyrazy uznania Władzom Miasta i Gminy za przygotowanie poczęstunku.

5.     Dziś w naszej Parafii kończymy Biały Tydzień.

6.     Grupa I Komunijna wraz z Rodzicami 3 czerwca (sobota) o godz. 7 00 wyjeżdża na pielgrzymkę dziękczynną do Gietrzwałdu. W drodze powrotnej zwiedzamy też Starówkę w Olsztynie i Wyższe Seminarium Duchowne Hosianum. Mamy wolne miejsca. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii albo w kancelarii.

7.     Organizujemy również pielgrzymkę parafialną do Ełku 8 czerwca (czwartek) na Uroczystości Dziękczynienia  z okazji 25 - lat istnienia Diecezji Ełckiej. Wieczornej Mszy dziękczynnej przewodniczy Ks. Arcybiskup Wojciech Polak. Prymas Polski. Wyjazd o godz. 16 00 powrót ok. 22 00. Koszt 10 zł.

8.     Z wielką radością zapraszam wszystkich na jutrzejszą wieczorna Eucharystię która jest dziękczynieniem za 23 lata kapłaństwa mojego  i moich kolegów kursowych których zaprosiłem do nas.

9.     Do Parafii wpłynął  list Prezesa Rady Ministrów w sprawie sprowadzania repatriantów do Ojczyzny. Jest on wywieszony w gablocie a dotyczy pomocy w znalezieniu lokali i pracy naszym Rodakom.

10.                Solenizantom, Jubilatom i Naszym Gościom składamy Najserdeczniejsze Życzenia.